İphone 12 Serisi

İphone 12 Serisi

Amerika’nın en çok bilinen Front Page Tech şirketi sorumlusu John Prosser kendi kişisel hesabında iPhone 12 serisinin fiyatını ve cihazın bazı dikkat çekici özelliklerini açıkladı. Edinilen bilgiye göre bu yeni iPhone serisi 5G destekli ve OLED panelli olması fiyatının belirlenmesi konusunda göz önünde bulundurulan özellikler arasında yer aldı.

iPhone 12 Haberleri

Teknoloji piyasasına çıkardığı her ürünle damga vuran Apple şirketi iPhone 12 ile yeni hamlesini yapmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere iPhone 11 serisinin özellikleri teknoloji çevrelerince eleştirilmişti ve Apple firmasını çok da yükseltmeyi başaramamıştı. Buradan hareketle iPhone 12 yeni tasarımı ve özellikleri ile büyük ses getirmeyi planlıyor.

iPhone 11 serisi kamera ayarlarına oldukça fazla odaklanmıştı ve başka özelliklerine çok vurgu yapılamamıştı. Yeni iPhone 12 hem teknik açıdan hem de donanım bakımından eski sürüme fark atacağa benziyor.

iPhone 12 Tasarımı

iPhone 12 aynı iPhone 5 gibi açısal bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Aynı zamanda çok profesyonel ve şık bir görünüme sahip olan iPad Pro modellerine çok benziyor. Telefonun ön kamerası potansiyel olarak ekranın altına gömülecek şekilde ayarlanmış görünüyor. Bu özelliğin iPhone 12 serisinin pahalı modelinde yer alması bekleniyor.İLGİLİ HABER  Xiaomi Redmi Note 9 Tanıtıldı! İşte Redmi Note 9 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 12 serisinin tüm modellerinde alüminyum gövde ve paslanmaz çelikten üretilen malzemeler yer alıyor. Modelin en küçüğü 5,4 inçlik ekrana sahip olup en büyüğünün ise 6,7 inçlik ekranı olduğu biliniyor. Ayrıca serinin bütün modellerinin daha küçük çentiğe sahip olduğu görülüyor.

Yeni seri iPhone 11 Pro Max ile kıyaslandığında daha ince ve tutuşu daha kolaydır. Aynı zamanda yeni telefonlarda ekran içi parmak izi tarayıcısı yer alıyor. Bu özellikle Apple firmasının telefonlarına dahil ettiği yeni özellikler arasındadır.

iPhone 12’nin kamerası ile ilgili birçok söylenti dolaşıyor. Arka planda lazerle desteklenmiş 3D kamera olacağı ve derinlik algılayan snapper teknolojisinden yararlanılacağından bahsediliyor. iPhone 12 serisi renginden bahsedecek olursak genellikle koyu renk ve pastel tonlar kullanıldığı söyleniyor. Son olarak iPhone 12’nin iki üst modeli üç kamera olmasının yanı sıra LIDAR tarayıcıya da sahiptir.

iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Açıklamalara bakılırsa iPhone 12 serisinin çıkış tarihi hakkında resmi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Apple şirketi her yılın belli dönemlerinde ürettiği yeni telefonları piyasaya sürüyor. Bu dönem genellikle Eylül ya da Ekim ayı gibi olduğu düşünülürse yeni iPhone 12 serisinin çıkış tarihi için Eylül ayının ikinci haftası diyebiliriz. Bilindiği üzere dünyada yaşanan pandemik salgın sebebiyle birçok teknolojik ürünün piyasaya sürüme gecikti. Bu nedenle iPhone 12 için de bu durum söz konusu olabilir.İLGİLİ HABER  Qualcomm Snapdragon 768G 5G işlemcisini tanıttı!

Teknoloji dünyasında çıkan başka haberlere göre iPhone 12’nin piyasaya sürülme tarihinin modele göre kademelendirileceği daha küçük cihazların ise lansmandan kısa bir süre sonra geleceği öne sürülüyor. iPhone 12 serisi ile alakalı piyasada dolaşan çok fazla haber olduğundan çıkış tarihinin gecikeceği konusunda hem evet hem de hayır diyebiliriz.

iPhone 12 serisi için fiyat konusunu Jon Prosser attığı tweet ile teknoloji severlere bilgi verdi.iPhone 12 serisi fiyatları için açıklama şu şekildedir:

-5,4 inçlik OLED panel, 2 kameralı, 5G destekli iPhone 12: 649 USD

-6,1 inçlik OLED panel, 2 kameralı, 5G destekli iPhone 12: 749 USD

-6,1 inçlik OLED panel, 3 kameralı, 5G destekli ve LIDAR sensörlü iPhone 12 Pro: 999 USD

-6,7 inçlik OLED panel, 3 kameralı, 5G destekli ve LIDAR sensörlü iPhone 12 Pro Max: 1.099 USD

Görünüşe göre yeni iPhone serisi 4 modelden oluşacak ve bu modellerin hepsinde 5G bağlantısı ve OLED panel yer alacak.

Kaynak Yazım ; https://bidolutekno.com/mobil/iphone-12-serisi-fiyati-tasarimi-ve-cikis-tarihi-hakkinda-her-sey-1273

Related Posts